Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 18.06.2018, 22:51

Лубенська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

Меню сайту
Новини школи
Категорії розділу
Мої файли [0]
Методична робота [27]
Шкільна документація [17]
Виховна робота [1]
Сторінка для батьків [3]
Національно-патріотичне виховання юного покоління [28]
Прозорість та інформаційна відкритість закладу [17]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Сторінка для батьків

Поради психолога
20.12.2012, 19:41

Існує безліч рекомендацій, як виховувати дитину. Необхідно тільки враховувати, що кожен малюк — абсолютно унікальний. Хочемо навести кілька порад для вас, шанов­ні батьки, як навчати дитину тих необхідних навичок, що допоможуть їй бути успішною, впевненою в собі, щасливою — такою, якою ви хочете її бачити:

1.      Любіть свою дитину. Кажіть їй про вашу любов щодня. Вона, можливо, буде со­ромитись повертати вам такі слова у цей пе­ріод свого життя, але колись згадає про них. Якщо дитина чинить неправильно, важливо підкреслити, що ви все одне любите її, навіть якщо вам не подобається її поведінка, якщо її дії вас не задовольняють. Підлітки схильні драматизувати ситуацію, а надто — коли їх звинувачують. Тому переконайтеся в тому, що вони усвідомлюють, що ви їх усе одно любите.

2.      Не бійтеся встановлювати обмеження. Якщо вам не подобається, що ваша дитина йде кудись із дому, — займіть тверду по­зицію. Вона має зрозуміти, що ваша забо­рона — в першу чергу турбота про неї, її здоров'я та безпеку. А ви маєте бути впев­неними, що вона не опиниться у небажаній компанії, не скоїть небажаний вчинок.

3.      Дитина має бути зайнята якоюсь ко­рисною або цікавою справою у вільний від навчання час. Спортивні секції, творчі студії, гуртки, волонтерські організації привчають відповідально ставитись не тільки до себе, а й до інших.

4.      Підкреслюйте важливість сім'ї. Наго­лошуйте, що ваша родина — одне ціле, одна команда. Дітям конче необхідно відчувати належність до певної групи — це своєрід­ний якір. Заохочуйте бажання своїх дітей проводити якомога більше часу з різними членами сім'ї: бабусями, дідусями, двоюрід­ними сестрами та братами, всіма вашими ро­дичами. Збирайтеся за столом під час обіду або вечері, спілкуйтеся, обговорюйте сімейні проблеми, діліться радістю.

5.      Нехай ваша дитина обов'язково допо­магає вам у домашніх справах, давайте їй певні доручення, навчіть самостійно обслу­говувати себе — прибирати у своїй кімнаті, мити посуд, прати свої речі, поливати квіти, доглядати за домашньою твариною. Вона має брати на себе частину домашньої робо­ти, яку завжди виконуєте ви. Допомагаючи

вам, дитина самостійно привчається до від­повідальності. Якщо змалечку ви навчите свою дитину обслуговувати себе, утримувати в порядку дім — то зробите для неї та її май­бутнього подружжя «добру» послугу. Чудово, якщо за діло береться вся сім'я, і всі разом роблять необхідну справу, допомагаючи одне одному.

6.    Поважайте вибір дитини. Усвідомте, що вона ніколи не стане вашим клоном, не буде думати і діяти так, як ви. Підлітки постійно намагаються з'ясувати для себе, хто вони є, у що вірять, кого наслідують, кому підкоряються. Не критикуйте категорично їхній вибір у музиці (навіть, якщо та здається вам надто агресивною), зачісці, одязі. На­магайтеся тактовно висловити свій подив, незадоволення, проговоріть, що саме не по­добається вам у виборі дитини. Повне при­душування її бажань і намагань може спри­чинити найнеприємніші наслідки. Дозвольте їй мати право вибору, якщо це стосуєть­ся тимчасового явища. Кольорове волосся згодом відросте, а от татуювання — це на все життя, тому саме тут варто сказати своє тверде батьківське «ні», довести, чому саме ви проти, чому це захоплення — небезпечне та шкідливе.

7.    Говоріть із дитиною про можливі майбутні наслідки її поведінки. Вона має усвідомити, що ви не завжди зможете дбати про неї, опікуватись її проблемами, оберіга­ти її від небажаного, передбачати і застері­гати. Намагайтеся пояснити важливість отримання гарної освіти для подальшого працевлаштування. Пояснюйте, що сьо­годнішні вчинки дитини матимуть вели­чезний вплив на її майбутнє. У зрозумілій формі доведіть дитині, що вона не зможе стати тим, ким мріє, якщо скоїть злочин або не матиме середньої та спеціальної ос­віти.

8.    Нехай дитина бере участь у розподілі сімейного бюджету, обговоренні купівлі до­рогих речей, доручайте їй сплачувати ра­хунки за квартиру та комунальні послуги, телефон, Інтернет — вона повинна бачити, як важко буває утримувати сім'ю, купувати одяг, їжу, платити за навчання, репетиторів тощо. Діти схильні сприймати все це як належне. А насправді вони мають усвідом­лювати, що батьки забезпечують їх усім не­обхідним. І настане день, коли вони будуть самі утримувати сім'ю та забезпечу­вати її.

9. Учіть дитину спілкуватися з дорослими та однолітками, з повагою ставитися до них, організовувати свій вільний час, відпочинок та дозвілля всієї сім і, відповідати за деякі нескладні організаційні моменти.

10.  Хтось сказав: нитку довіри легко розірвати, а мур недовіри зводиться сам.
Це означає, що коли батьки насміхаються з думок своїх нащадків або не сприймають
їх із належною довірою чи увагою, діти почнуть шукати інших людей і довірятимуть їм,
а про довіру до батьків вам залишиться лише мріяти і, можливо, згадувати.

11.  Перед батьками стоїть велике завдання – крім матеріального забезпечення потрібно  ще навчити дітей приймати правильні рішення у житті. А це означає: дати нагоду ризикнути прийняти особисті рішення і жи­ти відповідно до них. Саме тому дуже важли­во змалечку, на малих помилках навчитися не зазнавати великих невдач. Сьогоднішній світ приховує  безліч спокус для молоді і практично нічого її не вчить. Тому саме батьки були і залишаються найголовнішими вихователями. Необхідний баланс любові й дисципліни дозволить вашій дитині рости і розвиватися у тому середовищі, яке зробить її турботливою та відповідальною людиною.

Категорія: Сторінка для батьків | Додав: Vetal
Переглядів: 308 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Годинник сайту
Слайд-шоу
Друзі сайтуПогода
Сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Счётчик

Лубенська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz